Juventus nie zagra meczu w USA. Władze klubu obawiają się zatrzymania Ronaldo przez policję

Świat
Juventus nie zagra meczu w USA. Władze klubu obawiają się zatrzymania Ronaldo przez policję
PAP/EPA/RODRIGO ANTUNES

Cristiano Ronaldo, ścigany w USA za gwałt, jest powodem zmiany miejsca meczu Juventusu Turyn w ramach letniego turnieju towarzyskiego International Champions Cup (ICC) z Atletico Madryt. Spotkanie zamiast w USA odbędzie się 10 sierpnia w Sztokholmie.

W tych rozgrywkach największe europejskie kluby odwiedzają USA i Azję. Organizatorzy turnieju, firma Relevent Sports Group, i Juventus obawiają się zatrzymania Ronaldo przez policję, w związku z toczącym się śledztwem w sprawie gwałtu, do którego miało dojść w 2009 roku w Las Vegas.

 

Wniosek o ściganie złożyła 34-letnia obecnie Kathryn Mayorga, twierdząc, że została przez piłkarza zwabiona do pokoju hotelowego i zgwałcona 13 czerwca 2009 roku.
 
Juventus rozegra więc swoje trzy mecze grupowe turnieju poza USA. Z Tottenhamem Hotspur spotka się w Chinach, z Interem Mediolan w Singapurze, a z Atletico Madryt w Sztokholmie.

 

- W ten sposób mecz obejrzy szwedzka publiczność, a my jesteśmy bardzo zadowoleni, że odbędzie się na wspaniałym stadionie Friends Arena w Sztokholmie - potwierdził prezes Relevant Sports Group Charlie Stillitano na łamach szwedzkiego dziennika "Expressen".

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie