Breakdance coraz bliżej olimpijskiego debiutu

Świat
Breakdance coraz bliżej olimpijskiego debiutu
pixabay

Breakdance, wspinaczka sportowa, surfing i skateboard - to cztery dyscypliny, które mają być włączone do programu igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. W środę Komitet Wykonawczy MKOl poparł stosowny wniosek Komisji Programowej.

Lista tych dyscyplin, zaproponowana przez organizatorów igrzysk, musi jeszcze uzyskać poparcie członków Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego podczas czerwcowej sesji organizacji.

 

Program igrzysk w Paryżu ostatecznie ma zatwierdzić Komitet Wykonawczy MKOl w grudniu 2020 roku, czyli cztery miesiące po zakończeniu olimpijskich zmagań w Tokio, gdzie zadebiutują trzy z tych dyscyplin: wspinaczka sportowa, surfing i skateboard.

 

Akrobatyczna forma tańca

 

Breakdance to akrobatyczna forma tańca. Pojawił się w ubiegłym roku w programie Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires. Gorącym orędownikiem breakdance'u jest przewodniczący MKOl Thomas Bach, który obserwował rywalizację w stolicy Argentyny.

 

"Ten sport pozwala zawodnikom na autentyczną ekspresję, na pokazanie swojej osobowości. Muszę przyznać, że uwielbiam tę dyscyplinę" - powiedział Bach.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie