Dwoje dzieci zginęło w wypadku pod Ostrołęką. Zderzenie auta osobowego z ciężarówką

Polska

Groźne wypadki na Mazowszu. Na drodze krajowej numer 61 między Różanem i Ostrołęką w Kordowie samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. W wypadku zginęło dwoje dzieci w wieku kilku miesięcy i kilku lat. Ich matka została ranna. Do kolejnego zderzenia doszło pod Wyszkowem, gdzie bus wjechał w jadącą przed nim ciężarówkę. Trzy osoby zostały poszkodowane.

Do wypadku w Kordowie niedaleko Ostrołęki doszło po godz. 8.

 

Tragedia na skrzyżowaniu

 

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 36-letnia kobieta kierująca oplem, jadąc od strony Warszawy w kierunku Ostrołęki dojechała do miejsca, w którym zatrzymały się przed nią dwa pojazdy - poinformował rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce mł. asp. Krzysztof Kolator.

 

Samochód osobowy wpadł pod ciągnik siodłowy marki renault z naczepą.

 

- Kierujący tymi pojazdami wykonywali manewr skrętu w lewo w drogę prowadząca do centrum miejscowości Kordowo. Z nieznanych przyczyn kierująca oplem zjechała na lewy pas ruchu i wykonywała manewr ominięcia tych pojazdów. Z przeciwka jednak nadjeżdżał samochód ciężarowy, który uderzył przodem w prawy bok opla - wyjaśnił Kolator.

 

 

Kobieta prowadząca opla z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala w Ostrołęce - poinformowała policja. Zderzenia nie przeżyło dwoje dzieci - kilkumiesięczne niemowlę oraz kilkuletnia dziewczynka. Dzieci zginęły na miejscu.

 

Na miejscu zdarzenia wciąż pracują służby ratunkowe pod nadzorem prokuratora.

 

 

Poniżej wjazd do wsi Kordowo uwidoczniony w usłudze Google Street View.

 

 

 

Bus wjechał w ciężarówkę w Niegowie

 

Do wypadku doszło również na trasie S8 w Niegowie, w okolicy Wyszkowa (woj. mazowieckie). Bus uderzył tam w jadącą przed nim ciężarówkę.

 

- Najprawdopodobniej kierowca ciężarówki przyhamował, natomiast kierowca busa nie, i bus uderzył w tę ciężarówkę. Trzy osoby z busa zostały przewiezione do szpitala - powiedziała w środę rano oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie sierż. szt. Marta Gierlicka.

 

- Z ruchu jest wyłączony lewy pas jezdni w stronę Warszawy. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala - dodała Gierlicka.

 

Utrudnienia trwały na miejscu wypadku dwie godziny. Ruch został przywrócony przed południem.

maw/hlk/ polsatnews.pl, rmf24, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie