Papież nie chciał, by wierni całowali jego pierścień. Szybko zabierał rękę [WIDEO]

Świat

Papież Franciszek podczas wizyty w sanktuarium w Loreto spotkał się z wiernymi. Większość z nich chciała złożyć hołd głowie Kościoła przez pocałowanie Pierścienia Rybaka, pozłacanego sygnetu papieża. Ku zdziwieniu wiernych, przy każdej próbie pocałunku, papież szybko zabierał rękę. Wideo z papieskiej wizyty obiegło media społecznościowe. Watykan oficjalnie nie komentuje zachowania Franciszka.

Katolicko-konserwatywna strona LifeSiteNews.com opublikowała nagranie w serwisie YouTube w poniedziałek, a zachowanie papieża opisała jako "niepokojące". W artykule na swojej stronie przypomniała, że Pierścień Rybaka jest symbolem zwierzchnictwa papieża nad Kościołem katolickim. "Wierni, całując Pierścień Rybaka, oddają cześć urzędowi papieża i wyrażają w ten sposób lojalność wobec następcy św. Piotra" - dodano na stronie.

 

Serwis LifeSiteNews.com poprosił o komentarz rzecznika Watykanu Alessandro Gisottiego, ale nie otrzymał odpowiedzi.

 

- Czasami lubi, gdy wierni całują pierścień, czasami nie. To naprawdę nie jest skomplikowane - powiedziała agencji Reutera anonimowa osoba z otoczenia papieża. Rozmówca dodał, że jest rozbawiony "wszystkimi negatywnymi reakcjami".

bas/luq/ Reuters, LiveSiteNews.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie