Mgła, deszcz, a nawet śnieg. Ostrzeżenia dla kierowców

Polska
Mgła, deszcz, a nawet śnieg. Ostrzeżenia dla kierowców
Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega kierowców przed mgłą i opadami deszczu, które występują w części kraju. We wtorek może padać deszcz ze śniegiem i krupa śnieżna, po południu na wschodzie pojawi się śnieg - informuje we wtorkowym komunikacie GDDKiA.

W województwach: pomorskim, łódzkim i wielkopolskim występuje mgła. Deszcz pada w województwach: małopolskim, podkarpackim, dolnośląskim i wielkopolskim - podaje GDDKiA.

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracuje 92 pojazdów do zimowego utrzymania.

 

Jak podaje GDDKiA, we wtorek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami na południu pojawią się rozpogodzenia. Wystąpią przelotne opady deszczu, od północy stopniowo przechodzące w deszcz ze śniegiem, miejscami możliwa krupa śnieżna, po południu na wschodzie śnieg. Opady deszczu ze śniegiem i śniegu również pojawią się w górach i na pogórzach.

 

Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. na północnym wschodzie do 9 st. na południowym zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, po południu stopniowo słabnący, północno-zachodni i zachodni. W górach porywy wiatru do 85 km/h.

maw/ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie