Brazylijka odpowie przed sądem za zabójstwo 2-letniego syna. Biegli orzekli, że jest poczytalna

Polska
Brazylijka odpowie przed sądem za zabójstwo 2-letniego syna. Biegli orzekli, że jest poczytalna
Polsat News/Zdj. archiwalne

35-letnia Brazylijka podejrzana o zabójstwo swojego dwuletniego synka z motywacji zasługującej na szczególne potępienie jest poczytalna i może odpowiadać przed sądem - uznali biegli po przeprowadzonej obserwacji psychiatrycznej.

Informację o tym przekazała we wtorek zastępca prokuratora okręgowego w Przemyślu prok. Beata Starzecka.

 

Jak wykazało śledztwo Andrea Cristina P. zadała 2-letniemu synkowi Wiktorowi osiem ciosów nożem w klatkę piersiową. Przyczynę śmierci chłopczyka wykazała sekcja zwłok. Na podstawie kształtu ran ustalono, że chłopiec prawdopodobnie siedział na kolanach matki, gdy ta zadawała mu ciosy. Wiktor zmarł na skutek masywnego krwotoku wewnętrznego.

 

Podejrzana była na obserwacji psychiatrycznej w warunkach zamkniętych cztery tygodnie. Stało się tak na wniosek zespołu biegłych: dwóch psychiatrów i psychologa. Przeprowadzili oni wcześniej jednorazowe badanie kobiety. Uznali jednak, że nie jest to wystarczające, i że do uzyskania pełnego i ostatecznego rozpoznania stanu psychicznego podejrzanej i wydania opinii w tej sprawie konieczna jest obserwacja psychiatryczna.

 

Aby obserwacja została zastosowana, konieczna była zgoda sądu.

 

 

- Biegli uznali, że kobieta jest poczytalna i może odpowiadać przed sądem za zarzucany jej czyn - powiedziała prok. Starzecka.

 

Kobieta jest w areszcie. Za zarzucany jej czyn Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, 25 lat lub dożywocie.

 

Do zabójstwa dziecka doszło w lutym 2018 roku. Oboje - matka i dziecko trafili do szpitala po pożarze domu w Śliwnicy w pow. przemyskim. Pożar prawdopodobnie zainicjowała matka chłopczyka. Wiktor miał rany kłute klatki piersiowej. Dziecko zmarło w szpitalu. Rany miała również matka, które - jak ustalono - zadała sobie sama. Przyczynę śmierci Wiktora wykazała sekcja zwłok.

 

Policja na miejscu zabezpieczyła kilka noży, wśród nich narzędzie zbrodni.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie