Benefis Radwańskiej. Będzie tron, premiera jej teledysku, będą gwiazdy tenisa

Polska

- Bardzo się cieszę, że ten benefis odbędzie się w Krakowie, bo nie wyobrażam go sobie w innym miejscu. Mam nadzieję, że będzie to wspaniała impreza - powiedziała Agnieszka Radwańska podczas konferencji prasowej promującej zaplanowaną na 21 maja imprezę podsumowującą jej tenisową karierę.

Radwańska, uznawana za najwybitniejszą polską tenisistkę w historii, w listopadzie zrezygnowała z kontynuowania profesjonalnej kariery.

 

- Bardzo się cieszę, że ten benefis odbędzie się w Krakowie, bo nie wyobrażam go sobie w innym miejscu. Grałam chyba na wszystkich kortach, które są w tym mieście. Mam nadzieję, że będzie to wspaniała impreza - powiedziała Radwańska.

 

Pożegnalny benefis rozpocznie 21 maja o godzinie 18 w Tauron Arenie. W tej hali Radwańska miała już okazję zagrać w 2015 roku podczas meczu o Puchar Federacji z Rosją. Przegrała wówczas z Marią Szarapową.

 

Krakowska impreza składać się będzie z dwóch części.

 

"Przyjacielski" debel

 

- W tej stricte sportowej na korcie zaprezentuje się Agnieszka Radwańska oraz jej przyjaciółki - Karolina Wozniacki i Angelique Kerber, gwiazdy tenisa, które mają polskie korzenie. Po krótkiej przerwie całość imprezy przeniesie się na scenę, gdzie na specjalnym tronie zasiądzie Agnieszka. Szykujemy niespodzianki, niektórzy zaproszeni goście mogą okazać się zaskoczeniem dla bohaterki wieczoru - powiedział Piotr Owczarz dyrektor benefisu.

 

Głównym punktem benefisu będzie jednak mecz deblowy z udziałem Radwańskiej oraz Wozniacki i Kerber. Nie wiadomo jeszcze, kto jako czwarty dołączy do tego grona. Być może będzie to młodsza siostra Agnieszki - Urszula, ale jest to uzależnione od jej planów startowych.

 

- To dla mnie ważne, że w tym dniu będą ze mną Karolina i Andżi. To dziewczyny, z którymi znam się ponad 20 lat. Grałyśmy razem od turniejów dla dziewięciolatek po zawodowe. Swoje razem przeszłyśmy. Nie mogę doczekać się gdy znowu razem zagramy, teraz po raz ostatni - wyznała Radwańska.

 

Jedną z niespodzianek przygotowaną dla kibiców, którzy pojawią się na benefisie będzie premiera teledysku z piosenką zaśpiewaną w ducie przez Radwańską i Wozniacki - "We love tenis". Utwór ten skomponował Piotr Rubik.

 

- Niestety Angelique nie mogła pojawić się na nagraniu tego teledysku, więc wystąpiliśmy tylko we dwie z Karoliną. To była świetna zabawa. Z Piotrem Rubikiem pracowało się świetnie, nigdy wcześniej nie miałam okazji być w takim studiu i nagrywać piosenkę. Mam nadzieję, że się spodoba, bo promuje ona nie tylko mój benefis, ale też tenis - podkreśliła Radwańska.

 

 

Radwańska po zakończeniu kariery tenisowej realizuje swoje pasje. Jedną z nich jest taniec, co wiąże się z udziałem w programie "Taniec z Gwiazdami".

 

"Czas na nowe wzywania i pomysły"

 

- Teraz kilka godzin dziennie spędzam na sali ćwiczeń zamiast na korcie - zauważyła.

 

Była już tenisistka nie podjęła jeszcze decyzji czy zajmie się po zakończeniu kariery.

 

- Dopiero w listopadzie skończyłam grać, opcji jest sporo, choć zostanę przy tenisie. Na razie potrzebuję rok, może dwa odpoczynku, bo te dwadzieścia lat kariery było ciężkie. Wiele z moich marzeń się spełniło, ale jest jeszcze kilka, które zachowam dla siebie. To co chciałam osiągnąć w tenisie zrobiłam. Jestem szczęśliwa. Teraz będzie czas na nowe wzywania i pomysły. Moje życie do tej pory to była jedna wieka podróż, więc nie wyobrażam sobie, aby długo siedzieć w jednym miejscu. Lubię jednak poznawać nowe miejsce, a odwiedzę raczej miejsca, w których nie rozgrywano turniejów - wyznała.

 

Śni o tenisie

 

Radwańska przyznała, że wciąż ma sny, w trakcie których rozgrywa tenisowe mecze.

 

- Ostatnio miałam taki, że w trakcie gry kort zaczął się zapadać i obudziłam się spocona - opowiedziała.

 

Pomimo zakończenia kariery Radwańska z zainteresowaniem śledzi to, co dzieje się w tenisie i liczy, że młode pokolenie polskich zawodniczek i zawodników nawiąże do jej sukcesów.

 

- Na sukces składa się wiele czynników. Jednej recepty nie ma, ale ważna jest świadomość tego co się robi na korcie i poza nim. Osoby, które chcą się uczyć i są ambitne mogą zajść daleko. Takim przykładem może być Hubert Hurkacz. Jestem mile zaskoczona, jak duże postępy zrobił. Zagrał kilka świetnych meczów z tenisistami ze światowej czołówki. Ten cykl turniejów w Stanach Zjednoczonych miał bardzo udany. Gra bardzo solidnie w ataku i obronie - oceniła Radwańska, która interesuje się nie tylko tenisem.

 

- Lubię oglądać skoki narciarski, siatkówkę, żużel, ostatnio byłam na meczu piłkarzy Polski z Łotwą. Jak jest tylko okazja, to staram się wspierać polskich sportowców - zadeklarowała.

ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie