"Najpierw wkupił się w łaski rodziny". Rozmowa z ofiarami księży pedofilów w "Skandalistach"

Polska

Najpierw wkupił się w łaski rodziny, zdobył zaufanie matki chłopca, potem molestował go podczas wspólnego wyjazdu. Tak miał działać ksiądz, którego ofiarą padł Dariusz Kołodziej. Miał wtedy 13 lat, był ministrantem w parafii w Jemielnicy. W sobotę o godz. 20:00 w programie "Skandaliści" opowie o tym, co mu się przydarzyło. Wraz z nim wystąpi Mariusz Milewski, który padł ofiarą innego księdza.

Pan Dariusz Kołodziej nie był w stanie opanować emocji wracając do bolesnej przeszłości, gdy mówił o rzekomej niespodziance, jaką ksiądz przygotował na jego trzynaste urodziny. 

 

 

Po raz pierwszy opowiedział, z drastycznymi szczegółami, o tym, czego miał dopuszczać się wobec niego ksiądz, podczas konferencji w Sejmie zorganizowanej przez Fundację "Nie lękajcie się". Fundacja opublikowała  24 lutego raport nt. "naruszeń prawa świeckiego lub kanonicznego w działaniach polskich biskupów w kontekście księży sprawców przemocy seksualnej wobec dzieci i osób zależnych".   

 

Przed tygodniem Episkopat ujawnił przypadki nadużyć seksualnych w polskim Kościele. Dane, uzyskane z diecezji, zgromadzeń zakonów męskich oraz stowarzyszeń życia apostolskiego, opracowały Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego i Centrum Ochrony Dziecka.


Hierarchowie mówili wówczas między innymi o miłosierdziu dla sprawców. W programie "Skandaliści" Dariusz Kołodziej i Mariusz Milewski odniosą się do tych słów. Obaj w dzieciństwie padli ofiarą księży-pedofilów i obaj dochodzą dziś swoich praw. Szukają sprawiedliwości przed sądami powszechnymi.

grz/hlk/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie