Miał nielegalną broń i pędził bimber. Grozi mu do 8 lat więzienia

Polska
Miał nielegalną broń i pędził bimber. Grozi mu do 8 lat więzienia
Małopolska Policja

Do 8 lat więzienia grozi mężczyźnie ze Spytkowic (pow. wadowicki), w którego domu policjanci znaleźli nielegalną broń, kilkaset sztuk amunicji, a także aparaturę do produkcji wyrobów spirytusowych i zacier - podali w piątek małopolscy policjanci.

Do 8 lat więzienia grozi mężczyźnie ze Spytkowic (pow. wadowicki, w którego domu policjanci znaleźli nielegalną broń, kilkaset sztuk amunicji, a także aparaturę do produkcji wyrobów spirytusowych i zacier - podali w piątek małopolscy policjanci.

 

- Po przeszukaniu domu 47-letniego mężczyzny w rękach policjantów znalazł się karabinek sportowy oraz 420 sztuk amunicji kalibru 5,6 mm. Właściciel posesji nie miał na nią pozwolenia - poinformował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

 

Dodał, że funkcjonariusze znaleźli też aparaturę do produkcji bimbru, około 560 litrów zacieru i 13 butelek z gotowym bimbrem.

 

- Właściciel posesji trafił do pomieszczenia dla zatrzymanych w andrychowskim komisariacie. Usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz produkcji wyrobów spirytusowych bez wymaganego wpisu do rejestru. Wadowicka prokuratura rejonowa zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego - powiedział Gleń.

 

Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie