Rozlicz PIT w Wasilkowie i wygraj wakacje. Gmina zachęca mieszkańców loterią

Polska

Voucher na wakacje o wartości 10 tys. złotych, rowery elektryczne, hulajnogi i smartfony - to nagrody, które dla mieszkańców przygotowała gmina w woj. podlaskim. Aby wziąć udział w loterii wystarczy w deklaracjach podatkowych PIT podać miejsce zamieszkania w Wasilkowie koło Białegostoku. Do tej pory do udziału w konkursie zgłosiło się sześciuset mieszkańców.

Urzędnicy zorganizowali loterię, bo w Wasilkowie mieszka dużo więcej podatników niż wynika to z wpływów do gminnego budżetu. Według szacunków nawet kilka tysięcy mieszkańców Wasilkowa może zasilać kasy innych gmin tylko dlatego, że w zeznaniu podatkowym wpisują inny adres zamieszkania.

 

- Loteria jest formą zachęty dla mieszkańców, aby rozliczali się w gminie Wasilków, czyli wskazywali miejsce zamieszkania w gminie Wasilków podczas wypełniania deklaracji podatkowej - wyjaśniła Jolanta Skowrońska z Urzędu Miejskiego. 

 

Budżet wyższy nawet o milion złotych

 

Gmina liczy, że dzięki loterii jej budżet urośnie nawet o milion złotych, a to przełoży się na polepszenie infrastruktury komunikacyjnej.

 

- Stworzylibyśmy połączenie całej gminy Wasilków, można powiedzieć z jej stolicą. Z drugiej strony pozwoli to na realizację inwestycji np. drogowych - mówił burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz. 

 

Żeby wziąć udział w loterii mieszkańcy muszą się zarejestrować na stronie internetowej. Losowanie nagród w maju.

 

msl/dro/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie