Polityk kwestionował obowiązek szczepień. Zachorował na ospę i trafił do szpitala

Świat
Polityk kwestionował obowiązek szczepień. Zachorował na ospę i trafił do szpitala
Facebook/Massimiliano Fedriga

Włoski polityk Massimiliano Fedriga, który publicznie krytykował obowiązek szczepień dzieci, teraz sam zachorował na ospę wietrzną. Po zdiagnozowaniu choroby trafił na cztery dni do szpitala.

Fedriga, który jest członkiem rządzącej Włochami Ligi Północnej, sprzeciwiał się przyjętej przez poprzedni rząd Paolo Gentiloniego ustawie, nakładającej na rodziców obowiązek szczepień dzieci przeciwko kilkunastu chorobom, w tym ospie wietrznej.

 

Przyjęte w 2017 roku przepisy przewidują wykluczenie dziecka ze żłobka i przedszkola w przypadku braku szczepień oraz wysokie kary dla rodziców sprzeciwiających się szczepieniom. 

 

"Zawsze mówiłem, że jestem za szczepionkami"

 

Polityk, który tak sceptycznie podchodził do obowiązku szczepień, teraz sam zachorował na ospę. Trafił nawet do szpitala na obserwację. 

 

Po wyzdrowieniu Fedriga napisał w mediach społecznościowych, że "czuje się dobrze". Zaczął również zapewniać, że nigdy nie sprzeciwiał się szczepieniom.

 

"Zawsze mówiłem, że jestem za szczepionkami. Jednak konieczne jest wypracowanie porozumienia z rodzicami, a nie narzucanie im siłą nowych przepisów" - napisał.

 

Jego dzieci zostały zaszczepione przeciw ospie

 

Fedriga zapewnił również, że wbrew opiniom pojawiającym się w mediach społecznoiściowych, nie zaraził się ospą od własnych dzieci, bo zostały one zaszczepione. "Mówiłem o tym wielokrotnie w wywiadach" - podkreślił.

dk/grz/ The Independent
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie