78-latek wjechał rowerem prosto pod samochód. Nagranie "ku przestrodze" upublicznił burmistrz

Polska

78-latek jechał rowerem po chodniku i nie zsiadł z jednośladu przed przejściem dla pieszych. Mężczyzna wjechał prosto pod koła samochodu. Choć wypadek wyglądał groźnie, rowerzyście nic się nie stało. Został ukarany mandatem w wysokości 250 zł. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu, a nagranie zdecydował się "ku przestrodze" opublikować burmistrz Goleniowa.

- Rowerzysta został zabrany do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, został ukarany przez policjantów mandatem karnym - powiedziała Polsat News Anna Dygas z policji w Goleniowie.


78-latek złamał dwa przepisy – jechał chodnikiem i nie zszedł z roweru przed przejściem dla pieszych. Mandat wyniósł 250 zł.


Nagranie wypadku udostępnił na swoim profilu na Facebooku burmistrz Goleniowa Robert Krupowicz. - Trzeba po prostu respektować przepisy prawa ruchu drogowego, ale najważniejsze jest to, że trzeba wykazywać się wyobraźnią i starać się przewidzieć pewne zachowania, bo ta wyobraźnia może naprawdę uratować zdrowie i życie - tłumaczył w rozmowie z reporterem Polsat News.

 


Według statystyk, na polskich drogach rocznie ginie ponad 200 rowerzystów.

prz/luq/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie