Trzęsienie ziemi i lawina błotna w turystycznym regionie Indonezji. Dwie ofiary, wielu rannych

Świat
Trzęsienie ziemi i lawina błotna w turystycznym regionie Indonezji. Dwie ofiary, wielu rannych
Flickr/ Martin Luff

Do trzęsienia ziemi doszło na turystycznej wyspie Lombok w Indonezji. Wstrząsy stały się powodem licznych osunięć ziemi; uszkodziły pięćset domów, zniszczyły kilkadziesiąt już uszkodzonych w wyniku zeszłorocznej serii trzęsień ziemi, które wówczas zabiły 500 osób. Wywołana trzęsieniem ziemi lawina skalna uwięziła w rejonie wodospadu 44 turystów.

- Dwa umiarkowanej wielkości trzęsienia ziemi, jeden z nich o magnitudzie 5,5 stopnia w skali Richera, nawiedziły Lombok, wyzwalając osuwiska, kiedy ponad 40 turystów z Malezji i Indonezji odwiedzało wodospad Tiu Kelep w północnej części wyspy - powiedział kanałowi Kompras TV Muhammad Rum, szef agencji monitorującej katastrofy w regionie West Nusa Tenggara.

 

W rezultacie wstrząsu, który miał miejsce na głębokości 23 kilometrów, uszkodzonych zostało pięćset domów, a 32 całkowicie się zawaliły.

 

Czterdzieści cztery osoby są ranne - to uwięzieni przez lawine błotną turyści krajowi i zagraniczni; osiem osób uznano za zaginione. Obie ofiary to Malezyjczycy: jeden dorosły i drugi - 14-letni.

 

W ubiegły weekend kilkadziesiąt osób zginęło w powodziach i lawinach ziemnych wywołanych ulewnymi deszczami w prowincji Papua we wschodniej części archipelagu.

sm/dro/ news.com.au/ reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie