Kopcińska: tolerancja tak, afirmacja nie. Samorządy nie powinny wychowywać dzieci

Polska

- Tolerancja, edukacja jak najbardziej, tylko trzeba wiedzieć jak to robić. A to szkoła i rodzina wie jak uczyć, jak edukować - powiedziała w programie "Graffiti" w Polsat News rzecznik rządu Joanna Kopcińska. - Nie możemy wyrazić zgody na to, żeby promować w Polsce model rodziny niezgodny z konstytucją - dodała.

- Tolerancja tak, afirmacja nie i nie wychowywanie dzieci przez samorządy, które nie mają do tego prawa. (...) Zadania samorządu są ściśle określone. Samorząd powinien skupić się na rozwiązywaniu codziennych problemów mieszkańców - powiedziała w Polsat News Joanna Kopcińska, w nawiązaniu do podpisanej przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego deklaracji LGBT+.

 

- Oczywiście, że Prawo i Sprawiedliwość jest za tolerancją, jest za tym, żeby nie było dyskryminowania osób z różnych powodów - zaznaczyła rzeczniczka rządu.

 

- Natomiast ten program, na którym opiera się prezydent Warszawy nie mówi o tym, tylko mówi np. o standardach Światowej Organizacji Zdrowia dot. edukacji seksualnej dzieci w przedziale 0-4 lata. Na to nie zgadzają się rodzice - zauważyła Kopcińska.

 

"Brudziński zawsze wyjaśnia od początku do końca"

 

Według niej mówienie o dyskryminacji "to są takie trochę niczym nie poparte rzucone w przestrzeń słowa, żeby zdyskredytować partię, która skutecznie realizuje program, który napisali Polacy".  - Jak się nie da uderzyć PiS programem, to trzeba wywołać wojnę światopoglądową - dodała.

 

Rzecznika rządu odniosła się również do zatrzymania przez policję kierowcy wiozącego ministra Brudzińskiego. Jak poinformowała policja, w miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h jechał 98 km/h. Asp. sztab. Dawid Gierczyk z kluczborskiej policji poinformował, że kierowca został pouczony.

 

Minister spraw wewnętrznych poinformował później, że wpłaci 500 zł na Fundację "Nadzieja". Obiecał również, że zwróci większą uwagę na to, z jaką prędkością poruszają się jego kierowcy.

 

Kopcińska na uwagę, że kierowca został tylko pouczony podkreśliła, że to nie przez wolę Brudzińskiego, jego kierowca nie został ukarany mandatem. - Ale minister zadeklarował, że wysokość mandatu 500 zł przeznaczy na inne cele - dodała.

 

Zaznaczyła jednocześnie, że szef MSWiA jest "we wszystkim transparentny i niczego nie ukrywa". - Myślę, że należy to zauważyć i uszanować. Niewielu jest takich polityków, nie mówiąc już o politykach po stronie opozycji - dodała.

 

- Brudziński zawsze wyjaśnia od początku do końca, niczego nie ukrywa - podkreśliła Kopcińska.

 

"Nie spotka pan osoby, która powie, że nauczyciele zarabiają odpowiednio"

 

Pytana przez prowadzącego program Piotra Witwickiego, o spór z nauczycielami przyznała, że "nauczyciele powinni zarabiać więcej niż wcześniej".

 

- Rozmawiamy i będziemy rozmawiać z nauczycielami i myślę, że spotkamy się w pół drogi. Pod warunkiem, że prezes ZNP nie będzie z tego protestu czynił protestu politycznego - stwierdziła.

 

- Wszyscy od pana premiera Morawieckiego, przez panią minister Zalewską, do parlamentarzystów PiS, nie spotka pan osoby, która powie, że nauczyciele zarabiali i zarabiają odpowiednio. My to widzimy i dlatego to zmieniamy. To co zrobiliśmy i zrobimy do września to jest naprawdę dużo - dodała.

 

Oprócz podwyżek, które zaproponowaliśmy przez te trzy lata i proponujemy kolejną we wrześniu, również w nowej "piątce PiS" znalazły się zmiany związane z opodatkowaniem pracy. Ten program kierowany jest również dla nauczycieli - przypomniała.

Na koniec rzeczniczka rządu odniosła się do zakazu handlu w niedziele.

 

- Trwa analiza, jak przy każdym projekcie, który jest wprowadzany. Nie wróżymy z fusów, opieramy się na faktach -zaznaczyła. 

Przekazała, że rząd ma tez "opinie małych sklepów, które twierdzą, że mają rekordowo duże zyski".

dk/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie