Francuz zniszczył w Krakowie sześć aut. Przyjechał do miasta na krótki wypoczynek [WIDEO]

Polska

32-letni Francuz wracając w nocy z imprezy zaczął wyładowywać złość na zaparkowanych w Krakowie autach. Wyrywał i kopał w lusterka, wywracając się przy tym. Jak się okazało był nietrzeźwy. Zanim zatrzymała go policja, uszkodził 6 aut. Szkody oszacowano na 10 tys. zł.

Do zdarzenia doszło 13 marca przed północą, ale policja dopiero teraz opublikowała nagrania ze zdarzenia. 

 

Kopiącego zaparkowane samochody 32-latka najpierw zauważył jeden ze strażników aresztu śledczego przy ul. Montelupich. Poinformował on policję, ale zanim patrol dotarł na miejsce, wandal zdążył uciec, pozostawiając po sobie pięć aut z oderwanymi lusterkami. 

 

Kilkanaście minut później uszkodził kolejne, tym razem w rejonie krakowskiego Kazimierza. Policjantów zaalarmował właściciel zdewastowanego auta, który przebudził się i ruszył w pogoń za sprawcą, jednocześnie dzwoniąc na policję.

 

 

W końcu mundurowi zatrzymali wandala. Po wytrzeźwieniu został on przesłuchany. Ustalono, że przyjechał do Krakowa na krótki wypoczynek. Swoje chuligańskie zachowanie tłumaczył wypitym w nadmiarze alkoholem. 

 

32-latek zniszczył w sumie sześć samochodów. Ich właściciele oszacowali szkody na 10 tys. zł. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.

pgo/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie