Poderwana z jezdni śruba utkwiła w czaszce 30-latka

Świat
Poderwana z jezdni śruba utkwiła w czaszce 30-latka
Krasnoyarsk Regional Clinical Hospital

30-letni Anton B. czekał na autobus w rosyjskim Lesosibirsku, gdy od przejeżdżającej obok przystanku ciężarówki oderwała się śruba i z impetem przebiła mu kość jarzmową. Mężczyzna przeżył.

Ambulans przewiózł mężczyznę do szpitala w Lesosibirsku, gdzie wykonano zdjęcie rentgenowskie. Okazało się, że w czaszce 30-latka tkwi metalowa śruba o wymiarach 6,2 na 2,5 centymetra.


Mężczyzna został przewieziony na oddział chirurgii do szpitala w Krasnojarsku. Przeszedł operację w trybie pilnym, a śruba została wyjęta z jego czaszki.

 

Krasnoyarsk Regional Clinical Hospital

 

- Gdyby ta metalowa część poleciała kilka centymetrów wyżej, pacjent z pewnością straciłby oko. Z powodu krwiaka nadal gorzej widzi - tłumaczy lekarz prowadzący dr Ivan Khan, cytowany w oświadczeniu szpitala. Jak dodaje, pacjent w stanie dobrym został już wypisany do domu. Teraz czeka go konsultacja z okulistą.

 

dr Ivan KhanKrasnoyarsk Regional Clinical Hospital
dr Ivan Khan

 

- Na szczęście dzięki lekarzom wszystko się dobrze skończyło. Szkoda, że nie zauważyłem numeru ciężarówki. Kierowca prawdopodobnie nawet nie zdaje sobie sprawy, że prawie mnie zabił - zapewnia Anton B.

bas/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie