25 lat więzienia dla ojca za znęcanie się i zabójstwo dwumiesięcznego syna

Polska
25 lat więzienia dla ojca za znęcanie się i zabójstwo dwumiesięcznego syna
Polsat News

Sąd Okręgowy w Suwałkach (Podlaskie) skazał w poniedziałek na 25 lat więzienia Damiana P., mieszkańca Ełku oskarżonego o zabójstwo i znęcanie się nad swoim dwumiesięcznym synem. Wyrok nie jest prawomocny.

Na wniosek matki dziecka proces odbywał się z wyłączeniem jawności. Kobieta złożyła taki wniosek ze względu na dobra osobiste rodziny. Dlatego suwalski sąd ogłosił w poniedziałek wyrok bez uzasadnienia. Skazał mężczyznę na 25 lat więzienia.

 

Do tragedii doszło pod koniec 2017 roku w Ełku. W połowie listopada dziecko trafiło do szpitala z rozległymi obrażeniami. Prokuratura Rejonowa w Ełku postawiła wówczas ojcu dziecka zarzut znęcania się nad synem i spowodowania u niego obrażeń zagrażających życiu. 25-latek został aresztowany.

 

Dwa tygodnie później niemowlę zmarło w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. W związku ze śmiercią chłopca śledztwo przejęła Prokuratura Okręgowa w Suwałkach. Po sekcji zwłok postawiła mężczyźnie zarzut zabójstwa.

 

Pęknięta czaszka, uszkodzony mózg, połamane żebra

 

Sekcja zwłok wykazała u chłopca pęknięcie czaszki, uszkodzenie mózgu i pękniętą piszczel. Niemowlę miało połamanych 10 żeber i stłuczone płuco.

 

Sąd uznał, że oskarżony znęcał się nad dzieckiem. 25-letni wtedy ojciec miał bić dwumiesięcznego syna, szarpać i rzucać nim.

 

Oskarżony nie przyznał się do zabójstwa. Był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

 

Z ustaleń śledczych wynika, że 25-latek 15 listopada 2017 r. opiekował się synem pod nieobecność w domu 18-letniej matki. To on wezwał pogotowie. Dwumiesięczne niemowlę w ciężkimi stanie, z obrażeniami mogącymi wskazywać na pobicie, trafiło najpierw do szpitala w Ełku. Stamtąd śmigłowiec przewiózł je na oddział intensywnej opieki medycznej w Białymstoku, gdzie lekarze walczyli o jego życie. O stanie dziecka policję powiadomił personel ełckiego szpitala.

 

 

[ZOBACZ TEŻ] WIDEO: "Zwłoki noworodka w foliowym worku. Znaleźli je spacerowicze"


dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie