15-latek pomógł policji w zatrzymaniu włamywacza. "Postawa godna pochwały"

Polska
15-latek pomógł policji w zatrzymaniu włamywacza. "Postawa godna pochwały"
KPP Środa WLKP

15-latek ze Środy Wielkopolskiej zauważył, że podejrzany mężczyzna wybija szyby w przedszkolu i najprawdopodobniej chce się włamać do budynku. Nastolatek zawiadomił o tym policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali włamywacza, gdy wchodził do przedszkola przez okno.

- Policjanci zostali skierowani na miejsce interwencji w centrum miasta. Gdy załatwiali zgłoszenie, podbiegło do nich dwóch chłopców. Jeden z nich informował, że widział przed chwilą, jak ktoś niedaleko stąd wybija szyby w przedszkolu i chce się włamać - powiedziała w poniedziałek asp. Edyta Kwietniewska z KPP w Środzie Wielkopolskiej.

 

Funkcjonariusze poszli w miejsce, które wskazywał 15-latek. - Policjanci zastali włamywacza w momencie, jak dostawał się do wnętrza przedszkola przez okno, w którym wcześniej wybił szyby. Mężczyzna starał się uciekać, jednak jego próby spełzły na niczym, ponieważ stróże prawa zatrzymali 40-latka na gorącym uczynku przestępstwa - podkreśliła.

 

Sprawca usłyszał zarzut usiłowania włamania. Grozi za to do 10 lat więzienia.

 

Kwietniewska podkreśliła, że "nie jest to rzadkością w policyjnej pracy, że obywatele, mieszkańcy, przechodnie pomagają w ujęciu przestępców. Zwykle ktoś widzi pijanego kierowcę czy uciekającego złodzieja i odruchowo podejmuje działanie. Robi to, co dyktuje mu odruch, wychowanie, sumienie. Później okazuje się, że to, co zrobił, bardzo przysłużyło się całej sprawie".

 

- W tym konkretnym przypadku reakcja chłopca pozwoliła na bardzo szybkie zatrzymanie przestępcy. To postawa godna pochwały - dodała.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie