Trzymiesięczny areszt dla podejrzanej o znęcanie się nad psem

Polska
Trzymiesięczny areszt dla podejrzanej o znęcanie się nad psem
Polsat News

Łódzki sąd zadecydował w piątek o aresztowaniu na 3 miesiące 27-latki podejrzanej o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Zwierzę było skrajnie wygłodzone, zaniedbane, nie mogło samodzielnie chodzić.

O decyzji sądu poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania. Jak dodał, na piątek zaplanowano także przesłuchanie zatrzymanego wczoraj 28-letniego partnera kobiety.

 

Zwierzę skrajnie zaniedbane

 

W minioną sobotę strażnicy miejscy z sekcji Animal Patrol przeprowadzili kontrolę w jednym z mieszkań na osiedlu Widzew Wschód w Łodzi. Zastali tam 27-letnią kobietę. W mieszkaniu była suka rasy amstaff w wieku około 12 lat. Zwierzę było skrajnie zaniedbane.

 

Suka była drastycznie wychudzona i niezdolna do poruszania się o własnych siłach, miała zniekształconą łapę, co mogło sugerować nieleczony uraz. Stwierdzono, że pies nie ma jedzenia i dostępu do wody. W trakcie kontroli zwierzę leżało w wannie. Zdecydowano o natychmiastowym odbiorze młodej kobiecie amstaffa.

 

Grozi jej do 5 lat więzienia

 

Z relacji kobiety wynikało, że pies znajduje się pod jej opieką od listopada 2018 roku, a należy do jej matki, która od dłuższego czasu jest poza krajem.

 

Zwierzę zostało przewiezione do kliniki weterynaryjnej. Zdaniem weterynarza zaniedbania mają charakter długotrwały.

 

27-latka została zatrzymana przez policję; w prokuraturze usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi do 5 lat więzienia. Kobieta nie przyznała się do stawianych zarzutów.

 

Zobacz materiał "Wydarzeń" o Lunie:

 

 

rob/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze