Otworzył paczkę i znalazł w niej żywego, ponad metrowego pytona tygrysiego

Polska
Otworzył paczkę i znalazł w niej żywego, ponad metrowego pytona tygrysiego
Straż Miejska Warszawa

Pracownik jednej z warszawskich firm znalazł w przesyłce kurierskiej dostarczonej do przedsiębiorstwa... ponad metrowego żywego pytona tygrysiego. Ekopatrol warszawskiej Straży Miejskiej bezpiecznie odłowił gada i przetransportował go do warszawskiego ogrodu zoologicznego.

W czwartek około godz. 12 Ekopatrol straży miejskiej otrzymał informację o wężu znalezionym w jednej z firm na ulicy Annopol w Warszawie. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze. Okazało się, że pracownik przedsiębiorstwa odebrał przesyłkę kurierską, a gdy ją otworzył znalazł w środku kartonu... ponad metrowego pytona tygrysiego.

 

- Pracownik fili tej firmy wysłał przesyłkę do drugiego pracownika, ale niechcący odebrała ją inna zatrudniona tam osoba - powiedział Jerzy Jabraszko z referatu prasowego straży miejskiej.

 

Straż Miejska Warszawa

 

Z uwagi na podejrzenie, że mogło dojść do nielegalnej dystrybucji zwierząt egzotycznych oraz ze względu na niewłaściwy sposób transportu żywego zwierzęcia, na miejsce wezwano policję i właściwy adresat przesyłki został zatrzymany.

 

- Mężczyzna przyznał, że jego kolega z Siedlec nadał mu paczką węża. Odbiorca paczki, do którego wąż miał trafić, został przesłuchany na komisariacie - poinformowała podkom. Paulina Onyszko z biura prasowego Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI.

 

Straż Miejska Warszawa

Dodała też, że będzie w tej sprawie prowadzone dochodzenie przez Wydział Przestępczości Gospodarczej i Korupcji na Pradze-Północ.

 

Ekopatrol bezpiecznie odłowił gada i przetransportował go do warszawskiego oddziału CITES. Specjaliści stwierdzili, że jest to pyton tygrysi.

 

Dorosły pyton tygrysi ma silne i masywne ciało o obwodzie większym niż udo dorosłego mężczyzny i potrafi stwarzać zagrożenie dla życia człowieka. Zamieszkuje wschód Pakistanu, Indie, Nepal i Cejlon (Sri Lanka).

las/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie