Linie American Airlines wstrzymują loty do Wenezueli, powołują się na względy bezpieczeństwa

Świat
Linie American Airlines wstrzymują loty do Wenezueli, powołują się na względy bezpieczeństwa
PAP/EPA/RAYNER PENA
Pracownicy służby zdrowia proszą o wprowadzenie pomocy humanitarnej w Wenezueli

American Airlines jako ostatnie duże linie lotnicze USA poinformowały w piątek o wstrzymaniu lotów do Wenezueli, powołując się na względy bezpieczeństwa. Samoloty American Airlines latały codziennie do Caracas i Maracaibo z Miami.

Agencja Associated Press zwraca uwagę, że związek zawodowy pilotów (Allied Pilot Association) polecił swoim członkom odmawianie lotów do Wenezueli.

 

- American Airlines nie będą latały do krajów, których nie uważamy za bezpieczne - podkreślił rzecznik tych linii Ross Feinstein, informując o tymczasowym wstrzymaniu połączeń z Wenezuelą.

 

Linie United Airlines i Delta Air Lines wstrzymały loty do pogrążonej w kryzysie gospodarczym i politycznym Wenezueli w 2017 roku. Na taki krok zdecydowały się też linie lotnicze kilku innych krajów.

 

Wenezuelska opozycja oskarża reżim Nicolasa Maduro o doprowadzenie bogatego w ropę i zamożnego niegdyś kraju do krachu gospodarczego. USA nałożyły na Caracas surowe sankcje mające odciąć reżim od systemu finansowego i dochodów z eksportu ropy.

las/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze