Wpadka węgierskiego rządu. Umieścili na billboardach parę znaną z memów

Świat
Wpadka węgierskiego rządu. Umieścili na billboardach parę znaną z memów
PAP/EPA/TAMAS SOKI

Węgierski rząd postanowił pochwalić się prowadzoną przez siebie polityką prorodzinną. W tym celu przeprowadził kampanię billboardową. Internauci szybko wychwycili jednak, że na zdjęciu, które miało przedstawiać szczęśliwą węgierską rodzinę, jest para ze znanego na całym świecie mema.

Rząd Viktora Orbana przedstawił niedawno "program ochrony rodziny". Nowe regulacje mają zachęcać młode małżeństwa do posiadania dzieci.

 

Siedmiopunktowy program przewiduje m.in. ułatwienia w otrzymaniu i spłaceniu kredytu mieszkalnego, wsparcie finansowe dla młodych rodzin oraz dożywotnie ulgi podatkowe dla matek co najmniej czwórki dzieci.

 

Według instytutu badawczego Nézőpont Intézet, temat ten jest bardzo ważny dla Węgrów. W przeprowadzonym niedawno badaniu, 80 proc. respondentów uznało, że raczej zgadza się z twierdzeniem, że rząd słusznie postawił rodziny w centrum swej polityki wsparcia.

 

Zdjęcia z 2015 roku

 

Rządzący, aby jeszcze bardziej wypromować swoją politykę, postanowili przeprowadzić kampanię billboardową.

 

Na jednym z plakatów widnieje młoda, zakochana para. Internauci szybko zwrócili uwagę, że przedstawiona na zdjęciu rodzina wygląda znajomo.

 

Okazało się, że zamiast zdjęć węgierskiej rodziny, na billboardy trafiły fotografie z ogólnodostępnej bazy zdjęć, wykonane w 2015 roku przez hiszpańskiego fotografa Antonio Guillema.

 

Na jednym z nich jest para znana z mema "Rozkojarzony chłopak" ("Distracted Boyfriend").   

 

 

Mem przedstawiający mężczyznę, który na spacerze ze swoją dziewczyną, ogląda się za inną kobietą, został wybrany najlepszym memem 2017 roku na gali Shorty Awards.

 

Wpadka węgierskiego rządu rozbawiła internautów, którzy umieszczają w mediach społecznościowych własne przeróbki. 

 

 

 

 

"Mem stał się billboardem, a billboard memem" - podsumował Washington Post.

dk/luq/ Washington Post, The Hill
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie