Skatowana dwulatka zmarła. Matka miała jej podać śmiertelną dawkę kodeiny

Świat
Skatowana dwulatka zmarła. Matka miała jej podać śmiertelną dawkę kodeiny
pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne

Według ustaleń śledczych, niespełna dwuletnia Eve z Liskeard w Kornwalii została pobita przez 26-letnią matkę lub jej 31-letniego partnera. Dziewczynka doznała m.in. urazów czaszki, miała połamane żebra i pękniętą wątrobę. Opiekunowie nie udzielili dziecku pomocy. Mieli w tym czasie grać w gry wideo, a zamiast zabrać dwulatkę do szpitala, podać jej śmiertelną dawkę kodeiny.

Do zdarzenia doszło w październiku 2017 roku. We wtorek przed sądem w Truto ruszył proces w tej sprawie. Na ławie oskarżonych zasiadła matka dziewczynki oraz jej partner. Nie przyznają się do winy.

 

Zdaniem śledczych, dziecko było wielokrotnie bite. Niespełna dwuletnia Eve miała potłuczoną czaszkę, połamane żebra i pękniętą wątrobę. Jak wskazali biegli, obrażenia wyglądały, jakby dziecko doznało ich w wyniku wypadku samochodowego.

 

"Dziecko nie żyło już od kilku godzin"

 

Według ustaleń śledczych, matka podała skatowanej dziewczynce kodeinę, silny opiatowy środek przeciwbólowy. Następnie 26-latka razem z partnerem mieli zacząć grać w gry komputerowe. 

 

Wkrótce mieli się zorientować, w jak poważnym stanie jest dwulatka. To oni zadzwonili po pogotowie. Lekarze stwierdzili na miejscu, że dziecko nie żyło już od kilku godzin.

 

- Możemy sobie tylko wyobrazić, jaki ból odczuwała - powiedział prokurator Sean Brunton.

 

Jak podkreślił, dziecko umierało obok nich. - Eve została zamordowana we własnym domu - podkreślił w sądzie.

 

 

maw/zdr/ The Independent, BBC
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie