Białystok: zażalenie na areszt dla ojca porwanej 3-letniej Amelki i jej matki

Polska
Białystok: zażalenie na areszt dla ojca porwanej 3-letniej Amelki i jej matki
Policja

Do Sądu Rejonowego w Białymstoku wpłynęło w czwartek zażalenie na areszt tymczasowy zastosowany wobec mężczyzny, podejrzanego o bezprawne pozbawienie wolności żony i córki. Po dołączeniu akt prokuratorskich, zostanie przekazane do rozpoznania sądowi II instancji.

Zażalenie złożył obrońca. Jak dotąd nie wpłynęło zażalenie na areszt od drugiego z podejrzanych lub jego obrońcy (jeśli takiego ustanowił w tej sprawie). Rzecznik Sądu Rejonowego w Białymstoku Beata Wołosik przypomniała, że termin do złożenia takiego zażalenia mija w niedzielę.

 

W minioną niedzielę białostocki sąd rejonowy aresztował bowiem obu mężczyzn na 3 miesiące. Wnioskowała o to Prokuratura Okręgowa w Białymstoku, która postawiła mężczyznom zarzut bezprawnego pozbawienia wolności 25-letniej kobiety i trzyletniej córki. Grozi za to kara od trzech miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Do porwania kobiety i jej córki doszło 7 marca przed południem na jednym z białostockich osiedli. Jak podawała policja, dwaj sprawcy wepchnęli kobietę i jej 3-letnią córkę do samochodu i odjechali. Kilkaset metrów dalej porzucili ciemnoniebieskiego citroëna, którym uciekali.

 

Ich akcja poszukiwawcza trwała ponad dobę. W piątek po południu w Ostrołęce (mazowieckie) doszło do uwolnienia przez policję kobiety i jej córki. Pomogły informacje z Child Alert. Zatrzymani w związku z tymi wydarzeniami zostali: mąż 25-latki - ojciec dziecka oraz znajomy tego mężczyzny.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie