Uciekając przed policją, łamał wszelkie możliwe przepisy. Pirat drogowy zatrzymany po pościgu

Polska

Policja z Prudnika zatrzymała 36-latka, który uciekając przez funcjonariuszami, wielokrotnie łamał przepisy drogowe. Jak podała KW Policji w Opolu, mężczyzna, omijając blokady, wjeżdżał na chodnik, wyprzedzał na przejściach dla pieszych, jadąc z prędkością przekraczającą 170 km/h.

Zdarzenie, o którym w środę poinformowła policja, miało miejsce 5 marca. Pościg rozpoczął się od próby przeprowadzenia kontroli drogowej w centrum Prudnika. Kiedy policjanci chcieli zatrzymać osobowego volkswagena golfa, jego kierowca dodał gazu i rozpoczął ucieczkę ulicami miasta.

 

Uciekając przez policjantami, złamał niemal wszystkie przepisy ruchu drogowego: wyprzedzał na przejściach dla pieszych, skrzyżowaniach i w innych miejscach niedozwolonych, narażając siebie i pozostałych użytkowników dróg na realne niebezpieczestwo. Kiedy policja ustawiła blokady, omijał je, wjeżdżając na chodnik i pobocze. W niektórych miejscach jechał w prędkością przekraczającą 170 km/h.

 

Po zatrzymaniu przez policję 36-latek został sprawdzony narkotestem i alkomatem. Okazało się, że był trzeźwy. Zatrzymano mu prawo jazdy. Musi się liczyć z możliwością otrzymania zarzutu wielokrotnego złamania przepisów drogowych, spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i niezatrzymania się do policyjnej kontroli, za co grozi do pięciu lat więzienia.

dk/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze