Prezydent zaprosił przywódców na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Polska
Prezydent zaprosił przywódców na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej
PAP/Radek Pietruszka

Prezydent Andrzej Duda skierował zaproszenia do przywódców krajów Unii Europejskiej, NATO, Partnerstwa Wschodniego oraz do sekretarza generalnego ONZ na wrześniowe obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej - poinformował w środę szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

- Prezydent wystosował zaproszenia na uroczystości związane z obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, do Polski na 1 września. Zaproszenia zostały wystosowane do naszych najbliższych sojuszników, to znaczy do przywódców wszystkich krajów NATO, Unii Europejskiej, krajów Partnerstwa Wschodniego UE (Armenia, Azerbejdżan, Mołdawia, Ukraina, Gruzja i Białoruś) oraz do sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa - powiedział w środę Szczerski.

 

Jak dodał, "planowane są odrębne obchody polsko-niemieckie, głównie poświęcone pamięci cywilnych ofiar wojny, a także duże międzynarodowe obchody, które odbędą się najprawdopodobniej w Warszawie".

 

Prezydencki minister poinformował, że w Kancelarii Prezydenta RP odbyło się już pierwsze spotkanie robocze z ambasadorami zaproszonych krajów. Jak dodał, Kancelaria Prezydenta oczekuje obecnie na potwierdzenie przyjazdu oraz na przedstawienie składu delegacji z poszczególnych krajów.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie