Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa ciężarówce przewożącej paliwo. Cysterna wpadła do rowu

Polska

Kierowca auta osobowego, prawdopodobnie opla astry, na skrzyżowaniu w Samszycach (Kujawsko-Pomorskie) nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu cysternie przewożącej 30 tys. litrów paliwa. Jej kierowca chcąc uniknąć zderzenia zjechał z drogi i wpadł do rowu. Sprawca wymuszenia uciekł z miejsca zdarzenia, nie pomagając poszkodowanemu. Policja udostępniła nagranie ze zdarzenia i szuka świadków wypadku.

Do incydentu doszło w sobotę rano. Samochody nie uległy zderzeniu, nie doszło do ich kontaktu. Jednak po tym, jak ciężarówka wpadła do rowu i przewróciła się na bok, sprawca wymuszenia zjechał na pobocze. Po krótkim czasie odjechał z miejsca zdarzenia i nie udzielił pomocy szoferowi tira.

 

W związku zagrożeniem wybuchem służby ewakuowały 18 mieszkańców pobliskich domów oraz stację paliw. Nikomu nic się nie stało, a kierowca ciężarówki nie odniósł obrażeń.

 

We wtorek policjanci opublikowali nagranie z kamery monitoringu, która zarejestrowała zdarzenie. "Wszystkie osoby, które rozpoznają pojazd lub osobę, lub były świadkami zdarzenia proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z  Komendą Powiatową Policji w Radziejowie" - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie.

bas/hlk/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie