Wypadek lawety ze sprzętem rakietowym. Przyczyną szybkość i źle położony asfalt

Świat
Wypadek lawety ze sprzętem rakietowym. Przyczyną szybkość i źle położony asfalt
dpskontrol_125rus

Nawet do 14,7 mln dolarów - na tyle wycenia się koszt jednego samobieżnego przeciwlotniczego zestawu artyleryjsko-rakietowego Pancyr-S. Laweta przewożąca ten sprzęt uległa w poniedziałek wypadkowi na obwodnicy Władywostoku. Jak ustaliła miejscowa policja drogowa, incydent wydarzył się na niebezpiecznym odcinku trasy, na którym osiadł "źle ułożony asfalt".

Według lokalnych mediów, kierowca KamAZ-a rozwinął na obwodnicy zbyt dużą prędkość. Żołnierz, w przeciwieństwie do okolicznych mieszkańców, nie wiedział także o zakręcie ze źle ułożonym asfaltem. 

 

Ważąca kilka ton wojskowa ciężarówka przewróciła się na bok. Wraz z nią laweta z ładunkiem - zestawem Pancyr-S, najnowocześniejszym samobieżnym przeciwlotniczym zestawem artyleryjsko-rakietowym. 

dpskontrol_125rus

 

Jak informują lokalne media, kilka elementów "Pancyra" odpadło i potoczyło się po szosie. Koszt jednego takiego zestawu szacuje się między 13,1 a 14,7 mln dolarów. Sprzęt został zaprojektowany w biurze KBP Tuła, a produkują go Uljanowskie Zakłady Mechaniczne.

 

W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierowca KamAZ-a. Mężczyzna ma m.in. złamany obojczyk.

zdr/dro/ newsvl.ru, belsat.eu
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie