Wrocław: akt oskarżenia ws. grupy zajmującej się oszustwami przy wypożyczaniu aut

Polska
Wrocław: akt oskarżenia ws. grupy zajmującej się oszustwami przy wypożyczaniu aut
Polsat News

12 osób, tworzących zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się oszustwami przy wypożyczaniu aut, odpowie za to przestępstwo przed Sądem Okręgowym we Wrocławiu. Grupa - zdaniem prokuratury - wypożyczała auta, a następnie demontowała je i sprzedawała na części.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu prok. Katarzyna Bylicka, grupa działała na terenie Dolnego Śląska, ale oszustw dokonywał w różnym miastach w Polsce.

 

- Oszustwa polegały na wypożyczaniu na podstawie podrobionych dokumentów samochodów różnych marek w celu ich demontażu i sprzedaży pozyskanych w ten sposób części - poinformował prok. Bylicka.

 

Grupa miała działać od marca 2017 r. do grudnia 2018. Kierowali nią Paweł P. i Kamil P. Zdaniem śledczych, Kamil P. zajmował się wynajmowaniem aut z wypożyczalni bądź od osób prywatnych. Pojazdy były przekazywane przez innych członków grupy Pawłowi P., który organizował ich demontaż oraz zajmował się sprzedażą części.

 

- Aktem oskarżenia objęto także Zbigniewa G., którego rola polegała na przerabianiu autentycznych praw jazdy i dowodów osobistych poprzez naklejanie w tych dokumentach folii z nadrukowanymi fotografiami wtórnymi, szatą graficzną i personalizacją oraz podrabianiu tych dokumentów poprzez wytworzenie od podstaw ich imitacji - przekazała prokurator Bylicka.

 

Na ławie oskarżonych zasiądzie łącznie 12 osób. Oskarżono ich o oszustwa przy wypożyczeniu 27 samochodów, a straty poszkodowanych to ponad 3 mln zł. Członkom grupy grozi do 15 lat więzienia.

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie