Neumann: pani minister Zalewskiej doradziłbym spakować tornister i podać się do dymisji

Polska

- Minister Zalewska powinna odejść już dawno. Zrujnowana oświata to jest jej "zasługa". Nawet "Solidarność" oświatowa nie wytrzymuje i robi akcje, okupacje i manifestacje - powiedział w "Wydarzeniach i Opiniach" szef klubu PO-KO Sławomir Neumann, odnosząc się do akcji protestacyjnych nauczycieli i zapowiadanego na 8 kwietnia ogólnopolskiego strajku w oświacie.

- W ok. tysiącu śląskich szkół NSZZ "Solidarność" wszczęła spory zbiorowe, które otwierają drogę do zorganizowania strajku - mówił we wtorek szef regionalnej sekcji oświaty Lesław Ordon podczas pikiety przed Urzędem Wojewódzkim w Katowicach. W tym czasie w Warszawie szefowie nauczycielskiej "S" rozmawiali z minister edukacji. A w kuratorium oświaty w Krakowie trwa strajk okupacyjny.

 

"W interesie rodziców i uczniów jest to, żeby w szkole pracowali dobrze wynagradzani nauczyciele"

  

- Nie można mówić, że na wszystko w Polsce starcza, że mamy budżet marzeń, a jednocześnie mówić nauczycielom, że nie ma dla nich pieniędzy - podkreślił Sławomir Neumann w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim. 

 

Na pytanie prowadzącego, jakie podwyżki dostali nauczyciele za rządów PO, poseł odpowiedział, że "w pierwszej kadencji pensja nauczycieli wzrosła o prawie 40 proc.".

 

- Umówiliśmy się z nauczycielami, że w pierwszej kadencji dostają oni podwyżki, a w drugiej dostaną je nauczyciele akademiccy. I tam żeśmy te podwyżki robili - zaznaczył poseł. 

 

Przewodniczący klubu PO-KO podkreślił, że "dzisiaj w interesie rodziców i uczniów jest to, żeby w szkole pracowali dobrze wynagradzani nauczyciele, którzy będą chcieli do tego zawodu przyjść".

 

Sporna deklaracja LGBT+

 

- Trudno nazwać błędem podpisanie dokumentu o tym, że chce się równości, tolerancji dla ludzi, ochrony ludzi, którzy są prześladowani przez to, że mają inne wyznanie, kolor skóry, czy inną orientację seksualną, to nie jest błąd, to jest przyzwoitość - powiedział Neumann, zapytany o to, czy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski popełnił błąd, podpisując deklarację LGBT+. 

 

  

 

Poseł dodał, że "próbuje się zrobić z tego narzędzie i maczugę w kampanii i przeciwstawiać znowu jednych przeciwko drugim". - To robi Kaczyński przez wiele, wiele lat, jest mistrzem świata w dzieleniu ludzi i napuszczaniu jednych na drugich - dodał Neumann.

 

- To, że Kaczyńskiemu się wszystko z seksem czy z masturbacją kojarzy, to nie moja wina. To już nie jest nasz problem - powiedział poseł PO. 

 

Wcześniejsze odcinki "Wydarzeń i Opinii" można obejrzeć tutaj.    

maw/luq/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie