Silny wiatr powalił drzewo na zbiorniki z gazem LPG. "Trwa uszczelnianie wycieku"

Polska
Silny wiatr powalił drzewo na zbiorniki z gazem LPG. "Trwa uszczelnianie wycieku"
Pixabay.com/ ID 6548028

W poniedziałek rano silny wiatr powalił drzewo na dwa zbiorniki z gazem LPG w Pilźnie koło Dębicy (Podkarpackie). Strażacy usuwają skutki zdarzenia. - Nikomu nic się nie stało - poinformował rzecznik podkarpackiej straży pożarnej Marcin Betleja.

- Silny podmuch wiatru powalił drzewo, które runęło na dwa zbiorniki z gazem LPG. Do zdarzenia doszło po godzinie szóstej rano w poniedziałek w Pilźnie koło Dębicy na Podkarpaciu - powiedział rzecznik podkarpackiej Państwowej Straży Pożarnej Marcin Betleja.

 

Podkreślił, że "zbiorniki nie zostały uszkodzone".

 

- Rozszczelniły się jedynie zawory przy zbiornikach i doszło do wycieku gazu. Trwa uszczelnianie wycieku - wyjaśnił Betleja.

 

Ze znajdujących się w pobliżu targowiska, dworca autobusowego oraz stacji diagnostyki pojazdów zostało ewakuowanych ok. 30 osób. "Nikomu nic się nie stało" - zaznaczył rzecznik.

 

Na miejscu jest 12 jednostek straży pożarnej, wśród nich cztery zastępy specjalistycznej grupy ratownictwa chemicznego z Rzeszowa.

 

270 razy interweniowali w nocy z niedzieli na poniedziałek strażacy w związku z silnym wiatrem, który przeszedł nad Podkarpaciem. 27 tys. odbiorców jest w regionie bez dostaw prądu elektrycznego.

 

 

 

[ZOBACZ TEŻ] WIDEO: "Wichury nie odpuszczają. Prawie 400 tys. gospodarstw bez prądu"

 

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie