Instruktor nauki jazdy oskarżony o molestowanie kursantek. "Nie przyznaje się do winy"

Polska
Instruktor nauki jazdy oskarżony o molestowanie kursantek. "Nie przyznaje się do winy"
Polsat News/ zdj. ilustracyjne

O molestowanie seksualne 12 kobiet - kursantek szkoły nauki jazdy - oskarżyła Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód instruktora nauki jazdy, Jerzego Cz. Mężczyzna przebywa w areszcie.

Jak poinformował w komunikacie rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz, w toku śledztwa prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty popełnienia dwóch ciągów przestępstw.

 

- Pierwszy dotyczy doprowadzenia - w okresie od grudnia 2016 r. do sierpnia 2018 r. - dwunastu pokrzywdzonych kursantek szkoły nauki jazdy, do poddania się innym czynnościom seksualnym, a drugi - naruszenia nietykalności cielesnej kolejnych dwóch z nich - wynika z komunikatu.

 

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Jerzy Cz., nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Złożył wyjaśnienia "zasadniczo sprzeczne" z ustaleniami śledczych.

 

Do przestępstw, zarzucanych Jerzemu Cz. dochodziło w Kielcach. Mężczyzna został zatrzymany we wrześniu 2018 r. Usłyszał wtedy zarzuty molestowania trzech kobiet. Sąd, na wniosek prokuratury, aresztował wówczas podejrzanego na trzy miesiące.

 

Akt oskarżenia w tej sprawie w piątek został skierowany do Sądu Okręgowego w Kielcach. Oskarżonemu, który nadal pozostaje w areszcie, grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie