Holender wyrzucił broń, uciekając przed policją. Znalazł ją Polak i schował. Obaj trafili do aresztu

Świat
Holender wyrzucił broń, uciekając przed policją. Znalazł ją Polak i schował. Obaj trafili do aresztu
Politie

Policja zatrzymała w Rotterdamie samochód do kontroli. Z auta wyskoczył mężczyzna, który zaczął uciekać. Jednocześnie pozbywał się różnych przedmiotów, m.in. wyrzucił pistolet. Holender zatrzymał się, gdy policjanci zagrozili mu użyciem broni. Nie znaleziono jednak wyrzuconego przez zatrzymanego 24-latka pistoletu. Przejrzano więc monitoring i okazało się, że broń znalazł i schował Polak.

Świadkowie interwencji, do której doszło w piątek, poinformowali policjantów, że widzieli mężczyznę, który podnosi pistolet, chowa go do kieszeni i szybko odchodzi.


Mundurowi przejrzeli więc miejski monitoring, dzięki któremu namierzyli na jednej z ulic Rotterdamu mężczyznę pasującego rysopisem do "znalazcy". Wysłany patrol obezwładnił podejrzanego, rzeczywiście znaleziono przy nim broń. Zatrzymanym okazał się 26-letni Polak bez stałego adresu zamieszkania.


Zarówno uciekający przed policją Holender, jak i 26-letni Polak, który przywłaszczył sobie broń, zostali aresztowani. Policja zwolniła natomiast dwie inne osoby, które podróżowały samochodem zatrzymanym do kontroli - nie znaleziono podstaw do ich zatrzymania.

grz/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie