13-latka urodziła dziecko. Lekarze ciążę odkryli przypadkiem

Polska
13-latka urodziła dziecko. Lekarze ciążę odkryli przypadkiem
Polsat News/Zdj. ilustracyjne

Ciążę dziewczynki odkryli lekarze Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, do którego 13-latka trafiła po wypadku. Na początku grudnia autobus, którym wracała ze szkoły, zderzył się z samochodem osobowym. Jak poinformował portal poranny.pl, dziewczynka urodziła córkę pod koniec lutego. Sprawę bada prokuratura.

Do wypadku, w którym uczestniczyła 13-latka doszło 5 grudnia ubiegłego roku. Autobus, którym wracała ze szkoły zderzył się z samochodem osobowym niedaleko Czarnej Białostockiej (woj. podlaskie).


Dziewczynka wraz z sześciorgiem innych dzieci jadących autobusem trafiła do szpitala. Tam lekarze odkryli, że jest w zaawansowanej ciąży. Zawiadomili prokuraturę.

 

Ojcem prawdopodobnie jest 19-latek


Śledczy prowadzą postępowanie w sprawie obcowania płciowego z małoletnią poniżej 15. roku życia. Przestępstwo to jest zagrożone karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Przesłuchano już dziewczynkę i jej matkę.


Jak podał portal poranny.pl, 13-latka pod koniec lutego urodziła córeczkę. Ojcem dziecka jest prawdopodobnie 19-latek, z którym dziewczyna miała spotykać się od dłuższego czasu.

prz/grz/ poranny.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie