Czech wygrał Lamborghini Huracan z autografem papieża Franciszka

Moto
Czech wygrał Lamborghini Huracan z autografem papieża Franciszka
YouTube/Omaze

Unikatowy model Lamborghini Huracan, który w 2017 r. od włoskiego producenta samochodów dostał papież Franciszek, trafił w internetowej loterii charytatywnej w ręce Czecha - poformowała w piątek agencja CTK. Powołała się na organizatora loterii, portal Omaze.com. Papież poświęcił Lamborghini, a na masce złożył autograf. Loteria przyniosła 200 tys. euro, trafią m.in. na pomoc chrześcijanom w Iraku.

Loteria na cele charytatywne przyniosła 200 tys. euro, które zostaną przekazane na pomoc dla chrześcijan w Iraku i na odbudowę ich świątyń zniszczonych przez tak zwane Państwo Islamskie w Iraku.


Organizatorzy nie ujawnili tożsamości zwycięzcy loterii. Także czeskie media nie dotarły do niego. Jednak jak ustalił portal polsatnews.pl zwycięzca mieszka w niewielkim miasteczku Skuteč (ok. 5 tys. mieszkańców) na południe od Pardubic. 

 

200 km/h w 9,9 sekundy

 

Wygrane na loterii auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,2 sekundy, a do 200 km/h w 9,9 sekundy. Może rozwinąć prędkość maksymalną ponad 325 km/h.


Lamborghini w papieskich biało-żółtych kolorach, zanim stało się fantem na loterii, trafiło na aukcję w 2018 r. W domu aukcyjnym Sotheby's w Monako wylicytowano za nie 715 tys. euro. Jak napisał portal Novinky.cz, chciała go kupić hiszpańska firma wynajmująca samochody, ale transakcji nie zakończyła. Pojazd trafił na loterię charytatywną, zorganizowaną przez amerykańską platformę internetową Omaze.com, zbierającą pieniądze na cele dobroczynne.

 

 

Franciszek ma też motocykl Harley-Davidson


Wśród darów dla papieża są także te związane z motoryzacją. Franciszek dostał m.in. motocykl Harley-Davidson, który trafił na aukcję charytatywną. W watykańskich loteriach wystawiane są samochody, które papież dostaje w prezencie.


Nie pierwszy raz też Franciszek wspiera finansowo Kościoły chrześcijańskie na Bliskim Wschodzie. W 2016 roku przekazał 100 tys. euro dla kliniki w stolicy irackiego Kurdystanu, Irbilu. Zysk z Lamborghini trafił do organizacji "Kościół w potrzebie", też ma być przeznaczony m.in. na pomoc dla chrześcijan uciekających przed islamistami.

 

grz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie