Miał polskie prawo jazdy wydane... 32 sierpnia. Skonfiskowano mu samochód

Moto
Miał polskie prawo jazdy wydane... 32 sierpnia. Skonfiskowano mu samochód
Polizei Dortmund

56-letni mężczyzna, mieszkaniec Essen (policja nie informuje o jego narodowości), został zatrzymany w Niemczech do kontroli po przekroczeniu dozwolonej prędkości. Wylegitymował się polskim prawem jazdy z datą, która skłoniła funkcjonariuszy do zainteresowania się nim bliżej. Owa data to 32 sierpnia 2017.

"Ponieważ, o ile wiadomo, taka data nie istnieje także w polskim kalendarzu, funkcjonariusze przystąpili do dalszych czynności sprawdzających" - poinformowała policja w oświadczeniu.

 

Szybko potwierdzono, że prawo jazdy było fałszywe, co zresztą od początku nie budziło wątpliwości. Okazało się też, że samochód był od miesięcy wyrejestrowany i nie należy od zatrzymanego do kontroli. 

 

"Genialnie podrobione prawo jazdy" 

 

Mężczyźnie skonfiskowano - jak określiła to policja - "genialnie podrobione prawo jazdy". Konfiskacie uległ również samochód, chociaż policja wciąż nie jest pewna kto jest jego prawdziwym właścicielem.

 

56-letniego mężczyznę oprócz mandatu za przekroczenie prędkości i jazdę wyrejestrowanym samochodem czeka teraz śledztwo w związku z podejrzeniem sfałszowania dokumentu.

 

WIDEO: Kieruje WORD-em, a sam stracił prawo jazdy. "Zdałem egzamin, mandaty zapłaciłem"

 

grz/ wr.de
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie