"Wszystkie lub prawie wszystkie wieżowce są w rękach zagranicznych, ten mógłby być w polskich"

Polska

- Wszystkie lub prawie wszystkie wielkie wieżowce w Polsce są w rękach zagranicznych, a ten mógłby być w rękach polskich, hipotetycznie - mówił w "Wydarzeniach i Opiniach" premier Mateusz Morawiecki o planach budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna.

Gość Doroty Gawryluk, pytany, czy "to, co się dzieje wokół Srebrnej, czy działania prokuratury są odpowiednie, czy też źle wpływają na wizerunek Prawa i Sprawiedliwości?" odpowiedział: - W sprawie Srebrnej widzę jeden skandal, a mianowicie, że środowiska rządzące od 30 lat Warszawą, nieprzychylne Prawu i Sprawiedliwości, wcześniej Porozumieniu Centrum, te środowiska mogły używać procedur po to tylko, żeby zabronić budowy w pełni legalnego budynku na danej działce jednemu ze środowisk politycznych.

 

- To uważam za gigantyczną nieprawidłowość całego systemu i to jak w pigułce pokazuje, jak wielka jest różnica między środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości a różnymi innymi ekipami - dodał premier.

 

Pytany o ocenę działań prokuratury stwierdził, że "są jak najbardziej w porządku". - Dajmy prokuraturze działać, sprawdzać, weryfikować - mówił premier w Polsat News

 

W końcu stycznia "Gazeta Wyborcza" opublikowała zapisy i nagrania rozmowy z lipca 2018 r. m.in. prezesa PiS z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem, która dotyczy planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna.

 

Złożone pod koniec stycznia w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dotyczy braku zapłaty za złożone austriackiemu biznesmenowi zlecenie związane z przygotowaniami do inwestycji budowy dwóch wieżowców.

 

W piątek Birgfellner po raz czwarty stawił się w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Prokuratura ma kontynuować przesłuchanie austriackiego biznesmena. 

jm/ml/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie