Minister Środowiska powołał nowego Łowczego Krajowego. Został nim Albert Kołodziejski

Polska
Minister Środowiska powołał nowego Łowczego Krajowego. Został nim Albert Kołodziejski
Ministerstwo Środowiska

Minister Henryk Kowalczyk powołał nowego Przewodniczącego Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego. Został nim Albert Paweł Kołodziejski - poinformował w poniedziałek PZŁ. Kołodziejski zastąpił na tym stanowisku Piotra Jenocha, który w styczniu złożył rezygnację.

Albert Paweł Kołodziejski jest absolwentem Wydziału Zarządzania i Marketingu Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Prawa EWSPA w Warszawie oraz Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończył także podyplomowe studia na Wydziale Mechaniki Budownictwa i Petrochemii Politechniki Warszawskiej.

 

 

Sędzia i instruktor strzelectwa myśliwskiego

 

Jest wieloletnim członkiem Polskiego Związku Łowieckiego i Koła Łowieckiego "TROP Płock". Interesuje się strzelectwem (posiada uprawnienia sędziego i instruktora strzelectwa myśliwskiego) oraz kynologią łowiecką. Posiada rozległą wiedzę na temat polskiego modelu łowiectwa w odniesieniu do modeli łowiectwa w Europie.

 

Za jeden z głównych celów swojej działalności społecznej w strukturach PZŁ stawia sobie poprawę wizerunku myśliwego w społeczeństwie.

 

"Bezprecedensowe naciski na ministra środowiska" 

 

Kołodziejski na stanowisku Łowczego Krajowego zastąpił Piotra Jenocha, który pełnił swoją funkcję od 16 kwietnia 2018 roku. Od 15 lutego br. nie jest już Łowczym Krajowym.

 

"W związku z  bezprecedensowymi naciskami na ministra środowiska związanymi z ASF o odwołanie Piotra Jenocha z funkcji Łowczego Krajowego, informujemy, że 23 stycznia Pan Piotr Jenoch złożył na ręce Ministra Środowiska rezygnację ze stanowiska Łowczego Krajowego" - informował w styczniu na swojej stronie PZŁ. 

 

pgo/msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie