Połamane drzewa, przygniecione samochody. Skutki wichury w Szczecinie

Polska
Połamane drzewa, przygniecione samochody. Skutki wichury w Szczecinie
PAP/Marcin Bielecki

Około 50 zgłoszeń otrzymała straż pożarna w związku z warunkami atmosferycznymi w Szczecinie i okolicach - poinformował w poniedziałek rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP. Nikt nie został poszkodowany.

- Przed godz. 14 zgłoszono około 50 zdarzeń, napływają kolejne. W ciągu 30 minut silnych porywów wiatru otrzymaliśmy ponad 30 zgłoszeń związanych z warunkami atmosferycznymi. Nikt nie został poszkodowany - powiedział rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie mł. kpt. Tomasz Kubiak. Dodał, że zgłoszenia dotyczą Szczecina i okolic.

 

Większość zgłoszeń dotyczy powalonych drzew, kilka z nich przewróciło się na zaparkowane samochody, a także na ulice.

 

 

Jak poinformowała Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, utrudnienia spowodowane powalonymi drzewami są na wielu ulicach w mieście, m.in. na ul. Kolumba, 26 Kwietnia, Kapitańskiej, Bohaterów Warszawy czy Wyszyńskiego. Na ulicy Niepodległości w centrum miasta wstrzymany jest ruch tramwajów - złamane drzewo zerwało trakcję.

 

 

Powalone drzewo blokuje też jezdnię na obwodnicy Goleniowa (S3) w kierunku Szczecina, pomiędzy węzłami Goleniów Zachód a Goleniów Północ.

 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla województwa zachodniopomorskiego. Nad morzem wiatr może w porywach osiągać prędkość 110 km/h, a w głębi lądu do 85 km/h.

dk/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze