Kaczyński ujeżdżający ukrzyżowaną liberalną Polskę. Lider PiS wyszydzony podczas karnawału

Świat

Jedna z platform w Duesseldorfie podczas "różowego poniedziałku", kulminacyjnego momentu obchodu karnawału w Niemczech, przedstawiała Jarosława Kaczyńskiego ujeżdżającego krzyż z ukrzyżowaną i zakneblowaną postacią, podpisaną jako liberalna Polska. Inne platformy obśmiewały m.in. Donalda Trumpa, papieża Franciszka, Theresę May, aferę dieselgate, Arabię Saudyjską.

Figura przedstawiająca prezesa PiS była podpisana "Partia PiS Kaczyńskiego". Trzymała lejce i siedziała na leżącym krzyżu i ukrzyżowanej, ubranej na biało-czerwono kobiecie z flagą Unii Europejskiej na piersi. Ukrzyżowana ma zakneblowane usta a ubraniu napis "liberalna Polska". 

 

Wokół platformy szły osoby ubrane w więzienne "pasiaki" z napisem "Polska" na plecach.

 

Na innych platformach były m.in. postaci: papieża Franciszka śpiącego w hamaku z podpisem "nieustająca analiza przypadków molestowania"; saudyjskiego księcia Salmana z zakrwawioną piłą mechaniczną w ręku, obok którego lata prezydent USA Donald Trump jako jego "anioł stróż"; premier Wielkiej Brytanii Theresy May, której "nos Pinokia" przebija na wylot postać podpisaną jako "brytyjska ekonomia"; Trumpa i prezydenta Rosji Władimira Putina jako pacynki atomowego kościotrupa; szefa włoskiego MSZ Matteo Salviniego, jako kobietę, która karmi piersią dzieci z napisem "nacjonalizm" na głowie.

 

Prezes PiS nie pierwszy raz na platformie

 

Platformy przygotował satyryk Jacques Tilly, niemiecki ilustrator, karykaturzysta, który popularność zdobył dekorując karnawałowe platformy samochodowe.

 

Karnawał w Duesseldorfie jest jednym z najbardziej znanych w Niemczech. Zaczyna się co roku 11 listopada, a kończy w środę popielcową. W tym roku jego główne obchody mają miejsce od 28 lutego do 6 marca. 4 marca, podczas "różowego poniedziałku" odbyła się uroczysta parada, która przeszła przez centrum miasta.

 

To nie pierwszy raz, gdy Kaczyński był jedną z postaci pokazanych podczas karnawału w tym niemieckim mieście. W ubiegłym roku na jednej z platform polski polityk razem z premierem Węgier Viktorem Orbanem niósł sierp i młot z podpisem "prawicowa dyktatura".

jm/dro/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie