Pięć złotych, dwa srebrne. Polacy wygrali klasyfikację medalową halowych mistrzostw Europy

PAP/Adam Warżawa

Polscy lekkoatleci - z dorobkiem pięciu złotych i dwóch srebrnych - triumfowali w klasyfikacji medalowej zakończonych w niedzielę w Glasgow halowych mistrzostw Europy. Powtórzyli tym samym sukces sprzed dwóch lat z Belgradu, gdzie 12-krotnie stanęli na podium, w tym siedem razy na najwyższym stopniu.

W Glasgow mistrzami kontynentu zostali Ewa Swoboda w biegu na 60 m, Michał Haratyk w pchnięciu kulą, tyczkarz Paweł Wojciechowski, Marcin Lewandowski w biegu na 1500 m oraz sztafeta kobiet 4x400 m, w składzie: Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic.

Na drugim miejscu uplasowali się tyczkarz Piotr Lisek i Sofia Ennaoui w biegu na 1500 m.

Najwięcej medali - 12 - uzyskali Brytyjczycy, w tym cztery złote, sześć srebrnych i dwa brązowe, co uplasowało ich na drugim miejscu (liczą się złota - red.) w klasyfikacji. Trzecia w tym zestawieniu była Hiszpania z trzema złotymi, a sześcioma ogółem.