Mieli zatrudnić się w schronisku dla psów, a potem je okraść. Zaginęły m.in. datki na zakup bud

Polska
Mieli zatrudnić się w schronisku dla psów, a potem je okraść. Zaginęły m.in. datki na zakup bud
KPP w Nowym Dworze Mazowieckim
Wizerunki mężczyzn podejrzanych o kradzież na terenie nowodworskiego schroniska dla zwierząt przy ul. Leśnej

Wartość przedmiotów i pieniędzy skradzionych w schronisku dla zwierząt Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych w Nowym Dworze Maz. oszacowano na około 8 tys. zł. Szefowa fundacji podejrzewa, że sprawcami są dwaj nowi pracownicy. Policja prosi o pomoc w ich ujęciu i publikuje wizerunki mężczyzn.

Jak relacjonuje "Gazeta Powiatowa", powołując się na prezes fundacji Iwonę Kowalik, w nocy z czwartku na piątek dwaj mężczyźni dostali się do pomieszczenia biurowego, gdzie zastraszyli pracownika, odebrali mu klucze i okradli z wypłaty, którą tego dnia otrzymał. W innych pomieszczeniach ich łupem padły także służbowy laptop, telefon komórkowy i prawie 4 tys. zł ze skarbonki na datki przeznaczone na zakup bud.

 

"Sprawdzamy każdy możliwy trop"

 

Prezes oszacowała straty na w sumie około 8 tys. zł. Jak powiedziała gazecie, o kradzież podejrzewa dwóch mężczyzn, którzy niedawno zatrudnili się w schronisku.

 

Jej podejrzenia podziela nowodworska policja, która opublikowała zdjęcia mężczyzn.

 

- Niestety, jeszcze nie udało się zatrzymać sprawców. Sprawdzamy każdy możliwy trop. Każdy, kto posiada informacje, które pomogą w ujęciu mężczyzn, proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Nowym Dworze Mazowieckim - zaapelował w niedzielę oficer prasowy KPP w Nowym Dworze Maz. podkomisarz Szymon Koźniewski.

 

Wolontariusze fundacji podziękowali na portalu społecznościowym za propozycje zorganizowania zbiórki pieniędzy, ale - jak dodali - najważniejsze dla nich jest znalezienie nowych domów dla ich podopiecznych.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie