Honda uderzyła w drzewo. Dwie osoby zginęły, trzy w ciężkim stanie trafiły do szpitala

Polska

Auto na łuku drogi we wsi Żychów (Wielkopolska) zjechało na pobocze i prawym bokiem uderzyło w przydrożne drzewo. Hondą Civic podróżowało 5 osób. Dwie wypadły z auta, a trzy zostały zakleszczone w jego wnętrzu. Strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego. Według nieoficjalnych informacji, poszkodowani byli obywatelami Ukrainy i pracowali w pobliskim zakładzie przetwórstwa mięsnego.

Do tragicznego wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę ok. godz. 0:30 na drodze powiatowej we wsi Żychów w powiecie kaliskim. 

 

- Przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej musiały wykonać dostęp do trzech osób za pomocą narzędzi hydraulicznych. Wszystkie osoby wymagały pomocy przedmedycznej. Razem z zespołem pogotowia ratunkowego tym osobom została udzielona pomoc - powiedział st. kpt Radosław Marek, Państwowa Straż Pożarna w Kaliszu. 

 

Trwa ustalanie tożsamości osób, które uczestniczyły w wypadku. Według nieoficjalnych informacji, wszyscy poszkodowani byli obywatelami Ukrainy i pracowali w pobliskim zakładzie przetwórstwa mięsnego.

 

- Jak wynika z naszych wstępnych ustaleń dwie osoby poniosły śmierć na miejscu, trzy osoby z tego pojazdu zostały przewiezione do szpitala. Jesteśmy na miejscu pracujemy tutaj cały czas pod nadzorem prokuratury, jak również na bieżąco monitorujemy sytuację ze szpitala dotyczącą informacji na temat obrażeń osób, które do niego trafiły - wyjaśnia Witold Woźniak z kaliskiej policji.

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie