Trump wezwał Chiny do zniesienia ceł na amerykańskie produkty rolne

Biznes
Trump wezwał Chiny do zniesienia ceł na amerykańskie produkty rolne
EPA/ERIK S. LESSER

Donald Trump wezwał w piątek Chiny do zniesienia ceł na amerykańskie produkty rolne. Prezydent USA powołał się na pomyślny przebieg obustronnych negcjacji w sprawie zakończenia wojny handlowej między obydwoma krajami.

"Poprosiłem Chiny o natychmiastowe zniesienia wszystkich podatków od naszych produktów rolnych, w tym wołowiny i wieprzowiny" - napisał Trump na Twitterze. Jego zdaniem Chiny powinny obecnie wziąć pod uwagę fakt, iż USA odłożyły w czasie termin podwyższenia ceł na sprowadzane do USA chińskie towary.

 

 

Termin ten miał upłynąć 1 marca, gdy zakończyło się moratorium, określane w mediach jako "zawieszenie broni" w wojnie handlowej między Stanami Zjednoczonymi i Chinami. Tego dnia Biały Dom miał zwiększyć karne cła na sprowadzane do USA chińskie towary warte 200 mld dolarów rocznie z 10 do 25 proc.

 

"To bardzo ważne dla naszych rolników i dla mnie!" - podkreślił Trump.

 

Przedmiotem chińsko-amerykańskich negocjacji są m.in. takie kwestie, jak: wymuszanie transferów technologii, cyberkradzieże, ochrona praw własności intelektualnej, usługi, kursy walut, rolnictwo i pozataryfowe bariery rynkowe.

jm/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze