Napad na sklep jubilerski w Lubawie. Świadkowie pomogli ująć sprawcę

Polska
Napad na sklep jubilerski w Lubawie. Świadkowie pomogli ująć sprawcę
pixabay.com/ PhotoMIX-Company

W piątek rano mężczyzna w kominiarce na twarzy wszedł do sklepu jubilerskiego w centrum Lubawy. Z plecaka wystawała mu rękojeść siekiery. Przestraszona pracownica wezwała policję. W tym czasie napastnik zaczął rozbijać siekierą gabloty i wyjmował z nich biżuterię. Świadkowie, którzy zobaczyli, co się dzieje, zastawili wejście do sklepu swoim samochodem, dzięki czemu policja ujęła sprawcę.

- Gdy mężczyzna chciał uciec z kradzioną biżuterią okazało się, że drogę ucieczki zablokowali mu samochodem pracownicy jednej z firm energetycznych. Dzięki temu funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawie zdążyli przyjechać na miejsce i ująć napastnika - relacjonowała  polsatnews.pl mł. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

 

Okazał się nim 32-letni mieszkaniec powiatu iławskiego. Był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu.

 

Ze wstępnych szacunków wynika, że mężczyzna chciał ukraść biżuterię o wartości 35 tys. zł, zaś zniszczenia w sklepie obliczono na około 15 tys. zł.

ked/dro/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie