Kiekrz: wykoleiły się wagony towarowe. Trasa Poznań - Szczecin zablokowana

Polska
Kiekrz: wykoleiły się wagony towarowe. Trasa Poznań - Szczecin zablokowana
Facebook/Linia 351 odcinek Poznań - Wronki

W piątek w Kiekrzu wykoleiły się trzy puste wagony węglowe składu relacji Tarnowskie Góry - Świnoujście i zablokowały tor. Drugi tor jest nieprzejezdny z powodu trwającej modernizacji linii Poznań - Szczecin. W ten sposób ruch pociągów na tym odcinku jest niemożliwy. Dla podróżnych zorganizowano komunikację zastępczą. Utrudnienia mogą potrwać do soboty.

Z powodu zdarzenia, do którego doszło w piątek o godz. 14:25 wprowadzono przerwę w kursowaniu pociągów przez stację Kierz.

 

Przywrócenie przejazdu przez stację Kiekrz wstępnie szacowane jest na sobotę po południu. Obecnie pociągi PKP Intercity są kierowane na trasę zmienioną przez Rzepin lub Piłę. Przewozy Regionalne wprowadziły zastępczą komunikację autobusową na odcinku Rokietnica-Poznań Główny. 

 

- Na miejscu są specjalne służby, które zdecydują o koniecznych działaniach. Wkrótce rozpocznie się akcja usunięcia z toru wykolejonych wagonów i odblokowania przejazdu przez stację w Kiekrzu - mówi polsatnews.pl Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK. - Na razie nie wiadomo jednak, czy nie trzeba będzie torów naprawiać, co wydłużyłoby prace i przerwę w ruchu na tym odcinku - dodaje rzecznik.

 

Nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną wykolejenia wagonów. - Okoliczności zdarzenia wyjaśni specjalna komisja; jest za wcześnie, aby o tym mówić - zaznacza Siemieniec.

 

Na profilu stworzonym dla pasażerów linii Poznań - Leszno można przeczytać, że "wagony są zniszczone, uszkodzeniu uległ rozjazd oraz elementy infrastruktury".

Zmiany dla pasażerów

 

- Przy stacji kolejowej na podróżnych czeka autobus MPK, ale jednocześnie trwają poszukiwania przewoźnika, który mógłby zapewnić zastępstwo na cały okres trwania awarii - poinformował portal epoznan.pl

 

Pociągi PKP Intercity będą kursowały objazdami, dlatego podróżni powinni spodziewać się opóźnień.

 

W wyniku zdarzenia wprowadzono zmiany w kursowaniu pociągów na linii Poznań - Szczecin, o których pasażerowie informowani są na stacjach i przystankach oraz w pociągach.

 

- Na razie nie jeżdżą pociągi na linii Poznań-Szczecin. Rekordowe opóźnienie, jak dotąd, wyniosło 120 minut. Zanotował je IC Barnim jadący ze Świnoujścia - informuje portal Poznań-Leszno.

 

ked/dro/ epoznan.pl/ Głos Wielkopolski, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie