Z rzeki w Małopolsce wyłowiono zwłoki. W najbliższych dniach zostanie ustalona tożsamość

Polska
Z rzeki w Małopolsce wyłowiono zwłoki. W najbliższych dniach zostanie ustalona tożsamość
Polsat News

Z rzeki Uszwica na wysokości miejscowości Bielcza (Małopolskie) policja wyłowiła w czwartek ciało w stanie rozkładu. Media donoszą, że zwłoki należą prawdopodobnie do zaginionej w tajemniczych okolicznościach Grażyny Kuliszewskiej.

Anna Zbroja-Zagórska z zespołu prasowego małopolskiej policji powiedziała, że w czwartek wyłowiono ludzkie zwłoki z rzeki Uszwica na wysokości miejscowości Bielcza.

 

Jak dodała, policja prowadziła w tym rejonie "działania poszukiwawcze" i sprawdzała dno rzeki. Zbroja-Zagórska nie potwierdziła jednak, że ciało należy do kobiety. Jak zaznaczyła, zabezpieczone zwłoki przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie, gdzie w najbliższych dniach zostanie ustalona tożsamość.

 

Niewyjaśniona okoliczności zagięcia 

 

Wcześniej w czwartek o znalezieniu zwłok poinformowały portale Onet i Fakt24. Zgodnie z treścią artykułów w tych portalach, ciało należy prawdopodobnie do Grażyny Kuliszewskiej. 34-latka była poszukiwana od 4 stycznia.

 

Na niewyjaśnione okoliczności zaginięcia kobiety wskazywali dziennikarze śledczy Dawid Serafin (Onet) i Sylwia Nowosińska (Fakt24) w reportażu z 8 lutego.

 

Kobieta 3 stycznia przyleciała z Londynu do Polski, a na drugi dzień miała z powrotem wylecieć do Londynu. Ostatni ślad po 34-latce to rozmowa telefoniczna z siostrą, której mówiła, że przenocuje z synem u ojca. Do ojca jednak nie dotarła. 4 stycznia nie pojawiła się również na lotnisku do Londynu.

 

Kuliszewska miała przepisać na swojego męża Czesława dom w Polsce, w zamian za 15 tys. funtów. Podczas styczniowego pobytu w Polsce małżeństwo miało odwiedzić notariusza, aby podpisać umowę o prawie męża do nieruchomości. Do podpisania dokumentu jednak nie doszło, ponieważ - według relacji męża - brakowało stosownych dokumentów. Portale podają również, że pieniądze które Czesław miał przekazać żonie, zniknęły.

 

"Bez zgody męża wzięła pożyczkę" 

 

Mąż Grażyny opisywał też dziennikarzom, że 3 stycznia wieczorem żona była zdenerwowana. W pewnym momencie usłyszał krzyki, płacz jej i ich pięcioletniego syna. Poszli spać, syna ułożyli między sobą, dziecko zasnęło i przestało płakać. Kiedy mężczyzna wstał rano, żony już nie było. Miała zostawić mu wiadomość, że zobaczą się w Londynie. Pojechał do Londynu, ale kobiety tam nie było. Zawiadomił o tym bliskich i policję.

 

Dwa tygodnie po zaginięciu - czytamy w portalach - Sardar, Kurd mieszkający w Wielkiej Brytanii, miał zamieścić na Facebooku ogłoszenie o zaginięciu Grażyny, a za informacje o kobiecie oferował 100 tys. zł. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że Grażyna i Kurd mieli romans. Sardar twierdzi, że widział dokumenty rozwodowe przygotowane przez kobietę, która jednak nie chciała powiedzieć mężowi o swoich planach w obawie przed jego reakcją.

 

Dziennikarze dotarli do nagrania, na którym słychać kłótnię Grażyny i jej męża Czesława. Na nagraniu z 21 listopada widać też ich pięcioletniego syna; mężczyzna grozi kobiecie i przezywa ją, kłócą się o dom. Dziennikarze Onetu i Faktu24 ustalili także, że Polka bez zgody męża wzięła pożyczkę na dużą kwotę w jednym z brytyjskich banków.

 

Dotychczas policja bezskutecznie poszukiwała kobiety.

maw/msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie