W domu pracownicy poczty znaleziono 15 tys. niedostarczonych przesyłek

Świat
W domu pracownicy poczty znaleziono 15 tys. niedostarczonych przesyłek
Zdjęcie ilustracyjne, fot. U.S. Air Force/Sgt. Russell Martin

Tiara Vann, była pracownica w urzędzie pocztowym w Warren w stanie Michigan (USA), zgromadziła w domu na przedmieściach Detroit ok. 15 tys. niedostarczonych przesyłek. W śledztwie przyznała, że paczki zwoziła z urzędu od września ubiegłego roku.

Była pracownica amerykańskiej poczty została przed paroma dniami oskarżona o kradzież przesyłek pocztowych. Po wpłaceniu kaucji zwolniono ją z aresztu. Z wolności może się jednak nie cieszyć zbyt długo, gdyż rozprawa przeciwko niej ma się rozpocząć 13 marca.

 

U.S. Postal Service poinformował, że Tiara Vann, która pracowała jako asystent przewoźnika, złożyła wypowiedzenie.


Amerykańskie media informują, że sprawę wykryto dzięki informacji przekazanej przez zarządcę nieruchomości, którą wynajmowała oskarżona. Kiedy w styczniu zdecydował o przeprowadzeniu deratyzacji w zarządzanych budynkach, w jednym z nich pracownik natrafił na ogromną liczbę paczek z oznaczeniami pocztowymi.

 

 

U.S. Postal Service odpowiada za świadczenie usług pocztowych amerykańskim obywatelom, bez względu na położenie i z zapewnieniem im jednolitej ceny i jakości usług. Zatrudnia ponad 520 tys. osób (jest drugim co do wielkości cywilnym pracodawcą w Stanach Zjednoczonych) i dysponuje flotą ponad 212 tys. pojazdów, co sprawia, że jest największym na świecie operatorem taboru samochodowego.

 

grz/luq/ nbc25news.com, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze