Bił, zgwałcił i udusił. Dożywocie dla 24-latka za zabójstwo byłej partnerki

Polska
Bił, zgwałcił i udusił. Dożywocie dla 24-latka za zabójstwo byłej partnerki
Polsat News
Zdjęcie ilustracyjne

Na karę dożywotniego więzienia skazał Sąd Okręgowy w Jelenie Górze 35-letniego Artura K. oskarżonego o gwałt i zabójstwo 24-letniej kobiety - jego byłej partnerki.

Do wydarzeń opisanych w akcie oskarżenia doszło w lutym 2018 r. w Lubaniu (Dolnośląskie). Artur K. wieczorem przyszedł do mieszkania swoje byłej dziewczyny - 24-letniej Kamili K. Według prokuratury był wówczas pod wpływem alkoholu. Mężczyzna zaatakował kobietę. Bił ją i dusił, a następnie zgwałcił. Kobieta zmarła wskutek uduszenia - poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. Ciało kobiety znalazł jej matka.

 

"Sąd nie dopatrzył się szczególnego okrucieństwa"

 

Prokuratura oskarżyła Artura K. o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

 

Jak przekazał w piątek prokurator Czułowski, Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze za tę zbrodnię skazał Artura K. na karę dożywotniego więzienia. - Sąd uznał jednak, że zarzucone oskarżonemu przestępstwo stanowiło zbrodnię zabójstwa w typie zwykłym, nie dopatrzył się w niej znamion szczególnego okrucieństwa - podkreślił prok. Czułowski.

 

Prokurator dodał, że śledczy nie podzielają tego stwierdzenia sądu, dlatego też prokuratura zapowiada apelację od wyroku.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie