Telekamery 2019. Duży sukces Telewizji Polsat

Kultura
Telekamery 2019. Duży sukces Telewizji Polsat
Polsat News

Paulina Sykut-Jeżyna, Jerzy Mielewski, program "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", film dokumentalny "Niepodległość" docenieni przez widzów i czytelników "Tele Tygodnia".

Paulina Sykut-Jeżyna zdobyła statuetkę w kategorii Prezenter Pogody. Dziennikarka Telewizji Polsat uzyskała 35 proc. głosów. Sykut-Jeżyna to także gospodyni imprez i festiwali oraz prowadząca programy rozrywkowe m.in. "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami".

 

PAP/Leszek Szymański

 

 

 


Najlepszym komentatorem sportowym został wybrany dziennikarz Polsat Sport Jerzy Mielewski. Dziennikarz jest fanem siatkówki. W redakcji sportowej Polsatu pracuje od 2002 r.

 

PAP/Leszek Szymański

 

 

 


W kategorii Program Rozrywkowy zwyciężył hit Polsatu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Program emitowany jest od 2014 r. Widzom bardzo spodobała się formuła programu, w którym gwiazdy show-biznesu starają się upodobnić do słynnych wykonawców i zaśpiewać ich przeboje.

 

Dodatkowy "smaczek" stanowi to, że nagrody są przekazywane na wybrany cel charytatywny. Wśród zwycięzców programu są m.in. Katarzyna Skrzynecka, Stefano Terrazzino, Bartłomiej Kasprzykowski i Kacper Kuszewski.

 

PAP/Leszek Szymański

 

 

 

 


Telekamerę 2019 w kategorii Produkcja Roku otrzymał film dokumentalny "Niepodległość". Nagrodę w tej kategorii wręczono w tym roku po raz pierwszy.


Dokument "Niepodległość" przygotowany z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 80 procentach składa się z fragmentów filmów z lat 1914-1923, które dotąd nie ujrzały światła dziennego. Przenosi widzów sto lat wstecz. Ukazuje, jak Polacy najpierw wywalczyli, a później budowali swoją wolną i niepodległą ojczyznę, jak żyli i jak się bawili.


Film "Niepodległość" wyprodukowała MWM Media Sp. z o.o. przy współpracy z Telewizją Polsat, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym.

 

PAP/Leszek Szymański

 

 

prz/luq/ polsatnews.pl, telekamery.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie